İç Mimarlık

İç Mimarlık

İç mimarlık lüks mü? Öncellikle lüksün tanımıyla başlamak istiyorum. Lüks; Gereksiniminizin dışında olan, fazla gibi anlamlarına gelmektedir. Peki ihtiyaç nedir? Gereksinimlerinizden doğar ve gerek duymak anlamlarında kullanılır. İç mimarlık hizmeti ise size üniversitelerden eğitimini almış uzmanlar tarafından mekanlarınızdaki gereksinimleri belirleyip mekanınızı daha işlevsel, güvenli ve işlevsel kılmayı hedefler. Size lüksü değil, ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir hizmet sunmaktadır.

Mekan içerisinde algı, algı biçimlerine ve mekanın algıya etkilerine göre çeşitlilik oluşturmaktadır. Algınız ise fizyolojik, psikolojik ve sosyolojik olarak incelenmektedir. Mekan algısında etkili olan faktörler; boyutsal, görsel, işitsel, ışıksal ve ısısal algılar insan üzerinde etkiler oluşturmaktadır. İlk aşamada mekanlarınızı gereksinimlerinize yönelik tasarlarken, ikinci aşamada ise; biçim, konstrüksiyon, malzeme, doku ve renk gibi tasarım ilkeleri mekanı biçimlendirmeye etki eder.

Bir iç mimarla çalışmanız tasarımda sizi gereksiniminizden fazlasına değil, gereksinimlerinizi daha net görmenizi mekan algısına uygun tasarımlar sağlayacaktır. Bizler, sizleri ve mekanınızı tanıyarak, teknik bilgilerimiz ve gereksinimleriniz doğrultusunda sizleri mekanlara yansıtırız. Yansıtırken sizleri tanımamız en büyük etkeni oluştur. Çünkü; İnsanın ihtiyaçları davranışlarının da kaynağını oluşturmaktadır.
İhtiyaçlar zamanla davranışlarımızı da etkilemeye başlayacaktır.

TAKİP EDİN
BLOG / DUYURU

Acil Soru ve Bilgi Almak için Bizimle İletişime Geçin